Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe profit impozit 2010
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe profit

impozit 2010

Buna ziua.
Vreau si eu o lamurire cu calculul si declararea impozitului pe trim 1 2010.
Deci calculam impozitul forfetar in functie de CA din 2009 si impozitul prin inmultirea impozitului profit din 2009 cu coeficientul de inflatie 3.5% si impartit la 4 trim, dupa care il declaram pe cel care este mai mare?
s-a aminat pentru 2012 plata anticipata actualizata cu indice de inflatie
Pentru anul 2010 vom calcula si plati impozitul pe profit ca in anul 2009.
mulumesc mult