Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general VENITURI SI CHELTUIELI AFERENTE CONTRACTELOR DE ...
Discuție deschisă în Contabilitate în general

VENITURI SI CHELTUIELI AFERENTE CONTRACTELOR DE CONSTRUCTII

Buna seara tuturor,
Am mare nevoie de un studiu de caz privind contabilitatea contractelor in constructii, cu urmatorul cuprins :
1. Prezentarea generala a unei societati de constructii
2.Reflectarea in contabilitate a veniturilor si cheltuielilor aferente lucrarilor de constructii.
3.Determinarea rezultatului in constructii
4.Performanta in constructii si analiza ei.
Cum totul se plateste in aceasta lume, bineinteles ca platesc si eu. Rog pe cei care au o astfel de lucrare sa ma contacteze pe mail : vali.herea@yahoo.com sau messenger , ID: vali.herea
Multumesc anticipat !
Banuiesc ca aveti nevoie pentru o lucrare de diploma.
Povestea e lunga .
Infiintare, sediu,studiu / plan de afaceri( cash flow- venituri previzionate- ...contracte de utilitati si management...- cheltuieli minime ), perspective, licitatii, principalii concurenti, evolutie de perspectiva, devize......contracte incheiate/ de incheiat ....apoi intram in monografii si studii de caz, fiscalitate...etc

Mai asteptati, poate se iveste cineva care va putea sa va puna la dispozitie un astfel de studiu de caz.
Banuiti bine, d-na Corina, pentru o lucrare de licenta, am nevoie. Cu prezentarea firmei cred ca ma descurc. Punctul 2, 3 si 4 sunt importante si as avea mare nevoie de ajutor.
Multumesc.