Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... probleme cu banca
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

probleme cu banca

este normal ca banca sa nu imi mai raspunda la nicio cerere daca mi-a vandut creditul la o societate de recuperare creante?
Daca a cesionat creanta si v-a notificat cesiunea, banca nu mai e in raporturi contractuale cu dumneavoastra. Orice discutii in legatura cu acel contract trebuie sa le purtati cu firma de recuperare.
dar nu ar trebui sa imi raspunda si mie de ce m-au cesionat? care e datoria mea si zilele de intarziere
au cesionat creanta pt ca dvs nu ati platit ratele. rata se plateste fix la data la care o aveti de platit, ar trebui sa cunoasteti de cand nu ati mai platit.
daca dvs stiti ca ati respectat contractul, iar banca l-a reziliat abuziv, faceti reclamatie la ANPC