Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... recuperari
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

recuperari

salut fratilor ,ajutatima va rog
Am luat un credit de la bcr de nevoi personale nu am platit din cauza situatiei financiare vreo trei luni ,dupa care cind am revenit la banca sa platesc mam trezit ca creditul meu a fost vindut la o firma de recuperare.
acum cei de la firma de recuperari kruk international imi iau si pielea de pe mine spunetimi ce sa fac va rog :O
sunt disperat
norbi28, utilizator
Daca cesiunea de creanta nu v- a fost notificata de catre banca creditoare( cum este legal), atunci va sfatuiesc sa notificati banca in acest sens si ANPC, comisariatul judetean sau al mun. Bucuresti( in functie de domiciliul dvs.).
De asemeni platiti bancii ratele restante si penalitatile.
In urma raspunsului bancii si /sau ANPC, in functie de ceea ce va este comunicat, ne contactaati ulterior.
daca ma duc la protectia consumatorului ce se intimpla,pe cine sa fac reclamatia pe banca sau pe firma de recuperari?????????
multumesc mult
Ati precizat concret ca "creditul meu a fost vandut la o firma de recuperare"
In eventualitatea in care apreciati util si necesar sesizarea ANPC ,va indreptati cu plangere impotriva recuperatorului
de faptul ca nu v-a anuntat ca urmeaza sa fie cedata creanta, banca e responsabila.
din pacate, bunurile/ veniturile dvs pot fi executate silit de firma de recuperare
norbi28 a scris:

da deja a trecut mai bine de un an si jumatate mai ia cineva in considerare reclamatia mea???

:offtopic:Va rog frumos:
-stergeti denumirea societatilor implicate in discutie;
-nu mai scrieti mesaje consecutive;
-cititi cu atentie:
www.avocatnet.ro/content/tag...
Multumesc.