avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 244 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... recuperari
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

recuperari

salut fratilor ,ajutatima va rog
Am luat un credit de la bcr de nevoi personale nu am platit din cauza situatiei financiare vreo trei luni ,dupa care cind am revenit la banca sa platesc mam trezit ca creditul meu a fost vindut la o firma de recuperare.
acum cei de la firma de recuperari kruk international imi iau si pielea de pe mine spunetimi ce sa fac va rog :O
sunt disperat
Ultima modificare: Luni, 6 Decembrie 2010
norbi28, utilizator
Cel mai recent răspuns: ionut12345 , utilizator 17:40, 6 Decembrie 2010
Daca cesiunea de creanta nu v- a fost notificata de catre banca creditoare( cum este legal), atunci va sfatuiesc sa notificati banca in acest sens si ANPC, comisariatul judetean sau al mun. Bucuresti( in functie de domiciliul dvs.).
De asemeni platiti bancii ratele restante si penalitatile.
In urma raspunsului bancii si /sau ANPC, in functie de ceea ce va este comunicat, ne contactaati ulterior.
daca ma duc la protectia consumatorului ce se intimpla,pe cine sa fac reclamatia pe banca sau pe firma de recuperari?????????
multumesc mult
Ati precizat concret ca "creditul meu a fost vandut la o firma de recuperare"
In eventualitatea in care apreciati util si necesar sesizarea ANPC ,va indreptati cu plangere impotriva recuperatorului
de faptul ca nu v-a anuntat ca urmeaza sa fie cedata creanta, banca e responsabila.
din pacate, bunurile/ veniturile dvs pot fi executate silit de firma de recuperare
norbi28 a scris:

da deja a trecut mai bine de un an si jumatate mai ia cineva in considerare reclamatia mea???


:offtopic:Va rog frumos:
-stergeti denumirea societatilor implicate in discutie;
-nu mai scrieti mesaje consecutive;
-cititi cu atentie:
www.avocatnet.ro/content/tag...
Multumesc.

Alte discuții în legătură

Probleme cu banca oana_81 oana_81 este normal ca banca sa nu imi mai raspunda la nicio cerere daca mi-a vandut creditul la o societate de recuperare creante? (vezi toată discuția)
Am un credit imobiliar in valuta restant la banca guz_marian guz_marian desi cu multe eforturi vreau sa platesc suma restanta iar banca si firma care recupereaza creditul arunca pisica de la unu la altu si nu da nimeni nici macar o ... (vezi toată discuția)
Probleme cu banca danyyyyy danyyyyy buna ziua, va rog sa ma ajutati si sa imi spuneti daca este corect ce a facut banca, am avut un credit si mentionez ca nu am achitat banca de doua luni( criza ... (vezi toată discuția)