Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... vreau sa dau pe cineva in judecata
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

vreau sa dau pe cineva in judecata

un vecin de-al meu imi foloseste o parte din pamantul de la tara in mod abuziv. imi spuneti va rog cum procedez pentru a-l da/chema in judecata ?
multumesc.
Plangere penala pentru tulburare de posesie !!
mimi.manea a scris:

Plangere penala pentru tulburare de posesie !!

pe care o depun la curtea de apel sau ?
pe care o depuneti la judecatorie
multumesc.
plangere prealabila pt tulburare de posesie si se depune la parchetul depe langa judecatoria in raza careia se afla panantul sau in care domiciliati nu la tribunal
dar va trebuie o expertiza tehnica sa dovediti ca va foloseste abuziv terenul si martori
daca nu merge puteti incerca pe parte civila pt granituire
succes!