Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... preaviz inainte de somaj
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

preaviz inainte de somaj

care este nr minim de ore pe care trebuie lucrate pe perioada preavizului daca este numai o jumate de norma adica in contr numai 4 ore lucratoare pe zi
in cazul dv. este vorba despre 2 ore zilnic.
dorina78 a scris:

care este nr minim de ore pe care trebuie lucrate pe perioada preavizului daca este numai o jumate de norma adica in contr numai 4 ore lucratoare pe zi

Depinde la initiativa cui se va desface CIM.
Daca este la initiativa angajatului (demisie), programul este normal, daca este la initiativa angajatorului, programul poate fi micsorat pentru a-ti cauta de lucru.
Interventie moderator

Va rog sa cititi si sa respectati regulamentul de postare in Forum. Mesajele dublate vor fi sterse.
Multumesc!
3.3. Nu adresa aceeasi întrebare pe mai multe sectiuni ale forumului si nu deschide acelasi topic de mai multe ori. In acest caz topic-urile si/sau raspunsurile in plus vor fi sterse de administratori sau moderatori, utilizatorul urmand a fi avertizat, iar ulterior, in caz de nerespectare a avertismentului, va fi banat temporar sau defintiv.

Gabriela Pintea