Forum Discuţii diverse Discuţia la modă Respectul nostru si sincere condoleante Poloniei ...
Discuție deschisă în Discuţia la modă

Respectul nostru si sincere condoleante Poloniei indoliate

Chiar daca tarziu, pentru ca am decis sa respect doliul si durerea unui popor greu incercat de istorie,voi scrie cateva cuvinte,la care doresc,daca se poate ,ca fiecare dintre dvs sa adaugati cate ceva.

Lectia poloneza de suferinta si demnitate,cu lacrimi dar si lectia de renastere nationala a unei natiuni obidite de istorie au atras si atrag atentia intregii lumi.
Polonia,de trei ori in istoria sa,dar si astazi ,dupa tragedia mortii unora dintre cei mai elevati fii ai sai a reinnascut si va renaste cu credinta in viitor.
Cuvintele,credinta,demnitate,solidaritate,curaj ,vointa in invingerea unor momente vicisnice nu reprezinta numai niste deziderate,ele nu sunt rostite niciodata cu demagogie,ele fac parte din fibra poporului polonez,in fata caruia ca simplu trecator prin aceasta viata,ma inclin cu profund respect.
Respect si condoleante Poloniei !
Respect si condoleante tuturor etnicilor polonezi din Romania !
Radu Gabrian, Mediator
Tot respectul pentru unitatea , demnitatea si solidaritatea de care au dat dovavada.
Sincere condoleante!
Dumnezeu sa-i ierte!
:sorry:

Toata admiratia si respectul pentru poporul polonez,un popor greu si mult incercat de-a lungul intregii sale istorii.
Cu toate acestea,au ramas o natiune demna,unita si solidara,cu credinta in Dumnezeu,ce a gasit mereu puterea de a renaste, spera si a merge mai departe cu fruntea sus.
Polonezii ne-au dat inca o data o lectie de viata,de speranta si solidaritate.

Tot respectul si sincere condoleante Poloniei!

Dumnezeu sa ii odihneasca in pace pe cei ce si-au pierdut viata in aceasta tragedie...:sorry:
luiza2008, utilizator