Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Calcul salariu si contributii angajator
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Calcul salariu si contributii angajator

Buna ziua,

De curand cei de la ITM au impus introducerea obligatorie a sporului de vechime la salarii. Va rog sa imi dati un exemplu de calcul salariu cu vechime si evidentierea contributiilor pe care trebuie sa le plateasca angajatorul: exemplu:
Salariu brut:1 200 ron
Vechime: 3 ani
Spor vechime: 3-5 ani= 5%
Va multumesc anticipat.
Buna ziua,
Vezi site:
[ link extern ] /
[ link extern ]
legalmgm a scris:

Buna ziua,
Vezi site:
[ link extern ] /
[ link extern ]

Este valabil calculul si pentru data de azi? Nu s-a schimbat nimic ?