Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Daca o societate are si sediu secundar trebuie ...
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Daca o societate are si sediu secundar trebuie declarat la vreo institutie acest lucru???

La infiintarea firmei am dus la Registrul Comertului un act de inchiriere al unui spatiu care reprezinta sediul secundar al firmei. In contract scrie ca perioada de valabilitate a acestuia este nedeterminata. Mai trebuie sa mai declar si in alta parte faptul ca am un sediu secundar???
Da, la organul fiscal.
Sediile secundare se declara si ad. fin. in raza teritoariala de care apartine societatea. Se completeaza DECLARATIE PRIVIND SEDIILE SECUNDARE*). Daca imi lasi a adresa de mail iti trimit formularul
Iti multumesc pentru ajutor! Adresa de mail este: loredanaradu@gmail.com