Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Se poate pune poprire pe salariu? Dar pe indemnizatia ...
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Se poate pune poprire pe salariu? Dar pe indemnizatia de somaj?

sant in somaj si am primit o propire pe salar ,pt un contract de card( fara contract)intrebarea mea este:daca ma angajez cu 2 sau 4 ore mai poate sa-mi puna propire pe salar? multumesc
Da. Bancile au modul lor de a afla cand si unde veti fi angajat. Oricum, investigatiile sunt de durata. Insa suma datorata de dv va trebui achitata.
pe somaj nu se poate pune poprire, insa pe un salariu cat de mic se poate (nu conteaza cate ore/zi lucrati)