Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... REAUTORIZARE PFA
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

REAUTORIZARE PFA

Detin un PFA, nu sunt inregistrat la Registrul Comertului deci nu am C.U.I. Sunt inregistrat la Finante si am C.I.F. Sunt obligat ca pana la data de 25.04.2010 sa ma reautorizez?
trebuie sa treceti pe la registrul comertului
Nefacand precizari ce tip de activitate desfasurati,si nici de cand functionati, dar spuneti ca nu sunteti inregistrat la Reg Com, (adica nu sunteti organizat in PFA), se poate presupune ca desfasurati o activitate ce constituie profesie liberala, si atunci nu este cazul ( preved. OG 44 nu se aplica acestora)
mayer, utilizator
serviciile de traduceri intra la profesii liberale?
Da.