Forum Discuţii juridice Magistraţi şi Admitere în ... examen pentru postul de grefieri
Discuție deschisă în Magistraţi şi Admitere în magistratură

examen pentru postul de grefieri

Buna as vrea sa ma inscriu la un examen pentru grefieri poate cineva sa-mi ofere informatii despre examenul la proba practica ca am inteles ca este proba eliminatoare si sa-mi trimita model sau orice ce poate sa ma ajute ca sa-mi fac o idee.
MOdele pentru proba practica .. nu pot fi trimise. Daca vreti sa vedeti practic, intrati intr/o sala de judecata.. :)

La proba practica, veti lucra pe calculator in sistemul Ecris cel mai probabil.
ContSters122901, utilizator
multumesc mult
Cu placere si.. succes!!
Faceti rost de bibliografie si spor la invatzat:).
lndines a scris:

MOdele pentru proba practica .. nu pot fi trimise. Daca vreti sa vedeti practic, intrati intr/o sala de judecata.. :)

La proba practica, veti lucra pe calculator in sistemul Ecris cel mai probabil.

Buna! In legatura cu proba scrisa la concursul pentru ocuparea unui post de grefier, aveti cumva idee cum vor fi concepute subiectele? Adica, raspunsul sa fie tip sinteza, sau raspuns scurt, sau tip grila...? Si este necesar sa fie mentionat nr. articolului ?
szaszr a scris:

Buna as vrea sa ma inscriu la un examen pentru grefieri poate cineva sa-mi ofere informatii despre examenul la proba practica ca am inteles ca este proba eliminatoare si sa-mi trimita model sau orice ce poate sa ma ajute ca sa-mi fac o idee.