avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 671 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Magistraţi şi Admitere în ... examen pentru postul de grefieri
Discuție deschisă în Magistraţi şi Admitere în magistratură

examen pentru postul de grefieri

Buna as vrea sa ma inscriu la un examen pentru grefieri poate cineva sa-mi ofere informatii despre examenul la proba practica ca am inteles ca este proba eliminatoare si sa-mi trimita model sau orice ce poate sa ma ajute ca sa-mi fac o idee.
Cel mai recent răspuns: daniela_hurduiala , utilizator 22:46, 28 Mai 2010
MOdele pentru proba practica .. nu pot fi trimise. Daca vreti sa vedeti practic, intrati intr/o sala de judecata.. :)

La proba practica, veti lucra pe calculator in sistemul Ecris cel mai probabil.
Ultima modificare: Marți, 20 Aprilie 2010
ContSters122901, utilizator
multumesc mult
Cu placere si.. succes!!
Faceti rost de bibliografie si spor la invatzat:).
lndines a scris:

MOdele pentru proba practica .. nu pot fi trimise. Daca vreti sa vedeti practic, intrati intr/o sala de judecata.. :)

La proba practica, veti lucra pe calculator in sistemul Ecris cel mai probabil.



Buna! In legatura cu proba scrisa la concursul pentru ocuparea unui post de grefier, aveti cumva idee cum vor fi concepute subiectele? Adica, raspunsul sa fie tip sinteza, sau raspuns scurt, sau tip grila...? Si este necesar sa fie mentionat nr. articolului ?
szaszr a scris:

Buna as vrea sa ma inscriu la un examen pentru grefieri poate cineva sa-mi ofere informatii despre examenul la proba practica ca am inteles ca este proba eliminatoare si sa-mi trimita model sau orice ce poate sa ma ajute ca sa-mi fac o idee.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Examen grefieri ANGEL978 ANGEL978 Buna dimineata! Exista vreo persoana care a dat examen pentru ocuparea unui post de grefier? As dori sa stiu si eu in ce consta examenul practic,pentru ca ... (vezi toată discuția)
Concurs administratie publica gina.rece gina.rece Buna ziua,m-am inscris la un concurs pentru ocuparea postului de inspector cls. I-grad debutant si urmeaza sa dau proba scrisa.Daca dintre cei ce cititi acest ... (vezi toată discuția)
Au început înscrierile ºi pentru admiterea la sng zz-man zz-man Cei care au studii superioare juridice şi sunt interesaţi să fie grefieri pot citi mai jos detalii despre admiterea la ªcoala Naţională de Grefieri. ... (vezi toată discuția)