avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 647 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Magistraţi şi Admitere în ... Examen grefieri
Discuție deschisă în Magistraţi şi Admitere în magistratură

Examen grefieri

Buna dimineata!
Exista vreo persoana care a dat examen pentru ocuparea unui post de grefier?
As dori sa stiu si eu in ce consta examenul practic,pentru ca tematica pe care ei o dau pe net este aiurea. Nu am inteles nimic din ea.
De asemenea ,as vrea sa stiu daca se da grila sau sinteza.
Si poate are cineva un model de caracterizare (de la ultimul loc de munca) mai aparte,
Multumesc! O zi buna!
Cel mai recent răspuns: ELENADYS , utilizator 11:21, 11 August 2010
Am dat examan pentru un post de grefier la o Curte de Apel.
Proba practica a constat intr-o redactare in word, inclus tabel, diacritice. Deci, ti se da o hartie redactata, iar tu va trebui sa redactezi una identica intr-un anumit interval de timp.
Proba scrisa - sinteza, 3 subiecte.
Nu are importanta modelul de caracterizare. E o hartie formala.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Examen pt postul de grefier lyana8520 lyana8520 exista subiecte propuse pt ex de grefier? Este prima data cand incerc...iar proba practica, pe calculator cam in ce consta? Am vazut note f mici...Examenul ... (vezi toată discuția)
In ce consta proba practica la grefieri? coriii coriii in ce consta proba practica eliminatorie de la Curtea de Apel Ploiesti,examen dat direct pe post,as vrea sa stiu daca avem de scris la calculator in word sau ... (vezi toată discuția)
Examen pentru postul de grefieri szaszr szaszr Buna as vrea sa ma inscriu la un examen pentru grefieri poate cineva sa-mi ofere informatii despre examenul la proba practica ca am inteles ca este proba ... (vezi toată discuția)