Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general club sportiv
Discuție deschisă în Contabilitate în general

club sportiv

Buna ziua! stie cineva ce declaratii se depun pt un club sportiv, non-profit? declatia 101?
declaratii depuse
veroniquero, utilizator
Daca nu ma insel, dv. tineti evidenta contabila in partida sipla. Prin urmare aveti un Registru de Incasari si Plati care trebuie completat.

La inceputul fiecarui an precum si in termen de 15 zile de la pornirea activitatii trebuie depusa declaratia estimativa pentru anul in curs.

Pana in mai se depune declaratia cu veniturile realizare pentru anul anterior

ETC

Daca aveti partida dubla, apelati la un contabil care va verifica exact ce obligatii aveti.

Puteti sa-mi trimiteti codul dv. fiscal fie ca raspuns la aceasta postare fie ca mesaj privat si va voi raspunde exact ce obligatii figurati ca fiind inregistrat la Finante