avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 821 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Problemele profesionale ale ... conventie civila de prestari servicii incheiata de ...
Discuție deschisă în Problemele profesionale ale consilierilor juridici

conventie civila de prestari servicii incheiata de consilierul juridic?

Vreau sa stiu daca un consilier juridic poate colabora cu o societate comerciala pe baza unui contract civil de prestari servicii?
Este legal a se incheia acest contract?
Din cate stiu eu consilierul juridic poate lucra doar pe baza unui contract individual de munca!
Cel mai recent răspuns: Ana-Maria Dutescu , Avocat 13:35, 21 Aprilie 2010
Deocamdata doar cu contract de munca. Incheiati-l si dvs. pe perioada determinata si program de 2h/zi.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Consilier juridic- reprezentare in instanta mara78 mara78 Un consilier juridic este angajat cu contract individual de munca al unei societati comerciale. Aceasta societate comerciale detine parti sociale si deci ... (vezi toată discuția)
Un consilier juridic poate acorda consultanta unei sc in baza unei conventii civile? doinytza doinytza Un consilier juridic poate sau nu sa incheie conventie civila cu o societate comerciala pentru a-i acorda acesteia consultanta juridica?Am auzit diverse ... (vezi toată discuția)
Consilierul juridic in cadrul unui cabinet de avocat ContSters40598 ContSters40598 Concret, cum poate colabora consilierul juridic cu un avocat? Ce poate el face in cadrul cabinetului de avocat? Cum va colabora cu avocatul? Cum va fi ... (vezi toată discuția)