Forum Discuţii juridice Problemele profesionale ale ... conventie civila de prestari servicii incheiata de ...
Discuție deschisă în Problemele profesionale ale consilierilor juridici

conventie civila de prestari servicii incheiata de consilierul juridic?

Vreau sa stiu daca un consilier juridic poate colabora cu o societate comerciala pe baza unui contract civil de prestari servicii?
Este legal a se incheia acest contract?
Din cate stiu eu consilierul juridic poate lucra doar pe baza unui contract individual de munca!
Deocamdata doar cu contract de munca. Incheiati-l si dvs. pe perioada determinata si program de 2h/zi.