avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 609 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale firma suspendata cu sediu inexistent
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

firma suspendata cu sediu inexistent

buna ziua,
am o firma care este suspendata de anul trecut din mai.sediul firmei era acasa la parintii mei. dupa ce am suspendat firma parintii mei au vandut apartamentul. acum firma mea nu mai are sediu social.ce sa fac? cum il pot schimba in alta parte?in asteptarea raspunsului dvs va multumesc anticipat
carmen
Cel mai recent răspuns: ContSters77883 , utilizator 13:58, 21 Aprilie 2010
Dupa pararea mea trebuie sa depuneti cererea la ORC pentru un sediu nou -- fiindca sediul s-a defiintat independent de vointa firmei, nu cred ca aceasta schimbare s-ar considera activitate ...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Schimbare sediu social srl raluk20 raluk20 Anul trecut , in iulie, am depus la Administratia Financiara sector 3 un contract de comodat in vederea schimbarii sediului social al unui SRL in ... (vezi toată discuția)
Vanzare-cumparare cu bucluc Monica H. Monica H. am cumparat un apartament anul trecut..fara sa stiu k fostii proprietari aveau stabilit la adresa apt. si sediul unei firme. pana anul asta n am avut ... (vezi toată discuția)
Pot vinde apartament daca am sediu social si cum pot scoate sediul social de pe apartament? calinpopescu calinpopescu Buna, Am fost asociat intr-o firma timp de 3 ani, firma avand sediu social trecut pe apartamentul pe care il am in posesie. Acum jumatate de an am iesit din ... (vezi toată discuția)