Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Contestatie la executare
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Contestatie la executare

in urma unei decizii a curtii de apel bucuresti mi s-a respins contestatia la executare pe art 88 cp(computare),ramanand definitiva. mai pot reitera aceasta cerere sau mai exista o alta cale juridica?
#-o anca
recurs?
Daca s-a judecat si recursul si asa se pare ca s-a intamplat nu mai aveti ce face...
cererea era legala si intemeiata iar in decizie s-a specificat ca "este parerea personala a judecatorului".In acest context nu ma mai pot adresa nimanui? nu se mai poate reitera carerea?
Va puteti adresa cui vreti, doar ca nu veti avea succes in tara.

Incercati la CEDO daca aveti convingerea ca este asa cum sustineti.

avocat Claudiu Lascoschi
incercati totusi sa dati detalii.
nu inteleg de ce s-a ajuns la curtea de apel.
ce perioada voiati sa deduceti ,arest preventiv sau v-ati luat fapte de computare ca sa deduceti o pedeapsa executata anterior?
vedeti ca am mai scris referitor la contopiri si deduceri