Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Parintii mei nu vor sa imi dea copiii
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Parintii mei nu vor sa imi dea copiii

numele meu este mihaela am 28 ani si sunt din bucuresti.am o problema mare .eu am 2 fetite minore in varstra de 9 si 3 ani care se afla cu parintii mei in com pantelimon.problema este ca nu vor sa imi dea fetele.am apelat la protectia copilului si la politie si nu am reusit nimik.va rog sa ma ajuati sau sa-mi recomandati ce sa mai fac.sunt o mama disperata .va multumesc
Sunteti divortata, exista o sentinta judecatoreasca de incredintare a minorilor?
Cine are copii in custodie?
:offtopic:
Mesaj mutat din sectiunea Raspunsuri in comunitate

Continutul subiectului dublat:
@claudiu.mihaela…
da sunt divortata si fetele sunt in custodia mea
@crisv
si ce vreti sa aflati?
@claudiu.mihaela…
problema este ca eu vreau sa le iau de acolo si nu pot
@gi-jane
folositi butonul raspunde si nu deschideti alt subiect.
duceti-va cu hotararea de incredintare la un executor judecatoresc.
si parintii de ce nu vi-i da?
aveti unde sa-i cresteti?
@claudiu.mihaela
da am unde sai cresc,eu stau cu viitorul meu sot ,dar parintii mei nu vor sa imi dea fetele,am fost si la primarie si la politie si nici un rezultat
@procmarci
Daca puneti aceeasi intrebare in zece locuri, nu o sa stiti unde sa cautati raspunsul
@claudiu.mihaela
vreau sa stiu ce trebuie sa mai fac
@gi-jane
mergeti cu hotararea de divort si incredintare legalizata, la executor judecatoresc de pe langa judecatoria unde ati divortat
executorul cere sprijinul politiei pt a-si indeplini sarcina
@claudiu.mihaela
imi trebuie si un avocat pt a merge la executor
@gi-jane
pt ce v-ar trebui avocat?
@claudiu.mihaela
pt a merge la executor?
nu prea ma pricep sa vb asa ,mai bn vb pe mess id meu claudiu.mihaela