Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general bilant
Discuție deschisă în Contabilitate în general

bilant

Societatea la care lucrez are 3 administratori:2 din Spania si 1 din Romania.Administratorul din Romania a cerut ca bilantul sa fie semnat si de ceilalti administratori,le-am trimis bilantul la semnat,mi l-au semnat dar mi l-au trimis intr-un sg exemplar,i=am facut copie xerox pt ca trebuie sa am si eu o copie.Originalul o sa-l depun si eu o sa opresc copia.Este vreo problema?Daca o sa-mi vina oare vreun control este posibil sa zica ceva?
legalizati la notar copia , asa aveti in fata oricarui organ de control faptul ca aveti in regula actele
Buna seara!

Eu va propun sa cereti si celalalt original al bilantului pentru a avea un original cu stampila de la Registrul Comertului dupa care il puteti xeroxa si legaliza pentru a trimite si celorlalti 2 administratori(ei avand astfel certitudinea ca dvs ati depus bilantul la Registrul Comertului).
Iar dvs pastrati originalul la sediul societatii.