Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... anrp
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

anrp

dosarul era pe numele bunicii care a murit,dar matusa umbla cu procura de la bunica.mostenitori sunte 4 : 2 matusi si 2 nepoti (mama a murit)poate lua ea banii fara noi , dar actiunile ?trebuie sa anuntam undeva decesul?ce sa facem?unde sa ne interesam?

tamara72, utilizator
in certificatul de mostenitor este trecuta masa bunurilor succesorale, mostenitorii si cota fiecaruia . Daca nu va intelegeti sa mergeti la notariat pt eliberarea certificatului de mostenitor cereti prin instanta sa se dezbata succesiunea.