Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Onorariu avocat
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Onorariu avocat

Care este onorariul pe care il percepe un avocat decat sa conceapa o intampinare?
Depinde, de la caz la caz...si de avocat si de complexitatea cazului ce urmeaza a se face Intampinarea.
In numele paratului pentru o granituire si a mai facut si o cerere reconventionapa ptr. despagubiri de gard unde suma este de 820 lei si se imparte intre paratul reclamant si reclamantul parat
onorariul nu este o suma fixa si variaza de la caz la caz, de la avocat la avocat dar, mai ales de la client la client
Avocat salabut dintr-un municipiu mic de judet din Oltenia (are oficii si cabinetul acasa) clientul .....
frumos din partea dvs. X-(
faptul ca are sediul la adresa de domiciliu si ca are si dosare din oficii , nu presupune ca este un avocat slabut.

astea nu sunt criterii pt. a determina competenta profesionala a unui jurist .
de ce nu va redactati singur intampinarea ?? daca tot vi se pare asa un lucru usor si care nu presupune prea multa calificare profesionala