Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... oprire apa rece
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

oprire apa rece

este posibil ca in sec XXI sa li se poata da voie RA-urilor care sug bani de la populatie sa poata opri apa rece.Nu exista nici o baza legala?
dancezarus, utilizator
Da suntem in 2010 cand regiile iau mai mult decat oferă.
In același timp atunci cand cumperi trebuie să plătești.Dacă citiți contractul
atent scrie după cat timp dela neplată oprește furnizarea apei.
Daca la Electrica nu platiti nu vi se opreste curentul?
Daca la societatea de salubritate nu se plateste taxa mai vin sa va ia gunoiul?

Nu regiile sunt vinovate ca vi s-a sistat apa, ci asociatia ca nu a platit. Furnizorii de utilitati functioneaza pe baze economice, nu filantropice.....