Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Prescriptia in cazul debitelor rezultate din ...
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Prescriptia in cazul debitelor rezultate din penalitati de intarziere la plata unei facturi

Exista termen de prescriptie in cazul unui debit rezultat exclusiv din penalitatile acumulate la plata cu intarziere a unei facturi-contract intre doua persoane juridice ?
Multumesc !
da.. ala de 3 ani care curge de la data scadentei facturilor
D 167/1958 este sediul materiei ?Este inca in vigoare ? Multumesc !
da.. e inca in vigoare