Forum Discuţii juridice Executare silită Va rog un raspuns avizat
Discuție deschisă în Executare silită

Va rog un raspuns avizat

O prietena a avut un credit la o banca din tara din anul 2006 pana anul trecut in octombrie a platit dar nu a mai reusit sa achita ratele iar azi a primit o somatie de la un executor bancar ca daca nu plateste intr-o zi suma de 9545,57 ron se va trece la executarea silita In somatie e trecuta aceasta suma compusa din 8219.74 credit restant plus 1325.83 cheltuieli de executare .De unde rezulta aceste sume pentru ca ea a achitat timp de 4 ani si jumatate toate ratele ?Si as mai dori sa intreb cum va decurge executarea pentru ca nu a avut garantii adica nu a girat cu locuinta care e ipotecata la alta banca
poate ca e vb de creditul ramas de plata plus dobanzile ce s-au cumulat cu onorariul executorului