Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... tva la apartamente vechi
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

tva la apartamente vechi

AM NEVOIE DE O INFORMATIE !

Doresc sa cumpar un apartament vechi ( 1961) . Ma intereseaza daca vanzarea - cumpararea acestui apartament implica cumva si plata TVA din partea vanzatorului ..

Va multumesc !
da.. 5 %
imobilele vechi sunt scutite de tva.
daca vanzatorul e persoana fizica, nu platiti tva