Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... impozit
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

impozit

de cate ori se plateste impozitul cas
Nu iteleg intrebarea, fiti mai explicit.

Termenele de plata a contributiei de asigurari sociale sunt:
•data stabilita pentru plata drepturilor salariale pe luna in curs, in cazul angajatorilor care efectueaza plata drepturilor salariale lunar, dar nu mai tarziu de data de 25 a lunii urmatoare celei pentru care se datoreaza plata;
•data stabilita pentru plata chenzinei a 2-a, in cazul angajatorilor ce efectueaza plata drepturilor salariale chenzinal, dar nu mai tarziu de data de 25 a lunii urmatoare celei pentru care se datoreaza plata;
•pana la data de 25 a lunii urmatoare celei pentru care se efectueaza plata drepturilor ce se suporta din bugetul asigurarilor pentru somaj, in cazul asiguratilor prevazuti in Legea nr. 19/2000 la art. 5 alin. (1) pct. III.
•pana la sfarsitul lunii pentru luna in curs, in cazul asiguratilor prevazuti in Legea nr. 19/2000 la art. 5 alin.(1) pct. IV si V si alin.(2).