Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... societati agricole
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

societati agricole

Va rog frumos sa-mi spuneti si mie care este baza legala aplicabila unei societati agricole.In baza carei legi se infiinteaza si functioneaza .
Am inteles ca aceste societati nu se inregistreaza ca si societatile comerciale la ORC .Ele se inregistreaza la judecatoria din raza sediului lor.
Va rog postati mai multe detalii pe aceasta tema precum si un model de Statut sau act constitutiv .
Multumesc frumos
Buna ziua !
Cititi aici : www.agroazi.ro/poze/.../legislatie_atasament_1205739724.doc
Multumesc