Forum Discuţii juridice Magistraţi şi Admitere în ... inm
Discuție deschisă în Magistraţi şi Admitere în magistratură

inm

cu riscul de a parea depasita de situatie, care este punctul de selectie al procurorilor fata de judecatori? se stabileste in urma admiterii la inm sau al absolvirii....cand? care sunt criteriile?
un singur criteriu: optiunea acestora cand depun dosarul de admitere in magistratura
multumesc d-le avocat pentru raspuns
din punct de vedere al duratei de promovare care optiune credeti ca este mai avantajoasa?, imi cer scuze de faptul ca nu sunt mai bine informata din acest punct de vedere la aceste intrebari relativ simple
la fel.. in aceeasi perioada de timp promoveaza ambele categorii de magistrati
danik a scris:

cu riscul de a parea depasita de situatie, care este punctul de selectie al procurorilor fata de judecatori? se stabileste in urma admiterii la inm sau al absolvirii....cand? care sunt criteriile?

daca vei fi admisa la inm, vei urma timp de doi ani cursurile acestui institut, iar dupa primul an vei opta pt judecatori sau procurori.
multa bafta si spor la-nvatat...
nu mi-o lua in nume de rau, dar incearca sa nu mai deschizi alt topic cu intrebari referitoare la acelasi subiect...
multumesc pentru raspuns si pentru incurajari
intrebarile le-am formulat deoarece nu am gasit un raspuns potrivit n-am avut alta intentie