Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... datorii la banca
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

datorii la banca

Buna ziua fratele meu are o daorie la bancpos de 4500 ron luata de pe un card de cumparaturi.El nu se afla in tara deocamdata dar mia venit astazi o scrisoara ca daca nu plateste datoria in termen de 24 de ore se vor pune in sechestru bunurile lui si a tertilor.As vrea sa stiu daca ei pot sa imi iei bunurile mele atata vreme cat el nu detine nici un bun iar apartamentul este pe numele tatalui.sunt disperata nu stiu ce sa fac va rog sa ma ajutati:">
Daca nu ati semnat ca girant , nu pot executa bunurile altei persoane decat cea datornica. Deocamdata ati primit doar o notificare.....si ...in mod normal trebuia sa o primeasca fratele dvs , nu dvs. De multe ori bancile emit astfel de notificari pentru a speria datornicii si...datorita lipsei de cunoastere a regulilor privind recuperea creantelor...cel datornic plateste.