Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general SITUATII FINANCIARE 2009
Discuție deschisă în Contabilitate în general

SITUATII FINANCIARE 2009

Buna ziua! As dori sa stiu ce se intampla cu o soc. comerciala suspendata, care nu a schimbat codul CAEN, daca nu depune situatiile financiare pe anul 2009 .
Multumesc!
Nedepunerea situatiilor financiare poate atrage dizolvarea acesteia solicitata de ORC.
Formularul de bilant nu va va lasa sa introduceti codul CAEN vechi, pentru ca nu e in lista. Introduceti codul nou corespondent. Puteti afla codul nou folosind pagina: infosrl.avocatnet.ro/societa...

Oricum, la cod caen se trece activitatea preponderenta, nu neaparat cea principala, si din aceasta cauza nu cred ca se face o validare a codului (comparatie cu cel declarat la ONRC).
Multumesc pt raspunsuri!
Precizez ca firma nu are datorii la stat si nici la furnizori, ea ne mai activand in fapt de 2 ani. Suspendarea am cerut-o inainte de introducerea impozitului minim. Neschimband codul CAEN la ORC nu am schimbat nici certificatul de inmatriculare. Nu stiu daca imi primeste bilantul cu vechiul CAEN.
As dori sa stiu si ce costuri implica pt. societate dizolvarea solicitata de ORC.
Va multumesc!