Forum Discuţii juridice Magistraţi şi Admitere în ... admitere notari
Discuție deschisă în Magistraţi şi Admitere în magistratură

admitere notari

Bună ziua! Vă rog să-mi răspundeţi la următoarea întrebare: dacă sunt absolvent al facultăţii de drept- specializarea ştiinţe juridice şi timp de 10 am ocupat funcţia de şef serviciu stare civilă, pot participa la concursul de admitere în profesia de notar public, fără a fi necesar stagiul de 2 ani? ªtiu pe cineva care a îndeplinit aceleaşi condiţii şi este notar definitiv.
aveti cartea de munca,data la care v-ati inscris la inspectoratul teritorial de munca si data absolvirii de pe diploma!mult succes aveti toate sansele!