Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... contract de colaborare
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

contract de colaborare

buna,in anul 2006 am incheiat un contract de colaborare cu o firma de sondaje de opinie.Mi s-a spus ca anul aceste voi primi de la ei o adeverinta din care rezulta ca s-a platit impozitul de venit de catre angajator si eu va trebui doar sa o depun la circa financiara dupa ce sunt instiintata de aceasta din urma.Este adevarat?
trebuie sa primesti de la ei o fisa fiscala, cu care iti completezi declaratia de venit global.
fisele fiscale se depun de catre angajatorul unde are functia de baza, declaratia de venit global se depunde doar daca realizeaza venituri de alta natura decat cele din salarii