Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... proces verbal de punere in posesie...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

proces verbal de punere in posesie...

se poate ca pt un proces verbal de punere in posesie(titlu de proprietate) in care apare suprafata de teren extravilan si suprafata de teren intravilan este pe persoana X care este decedata si persoana Y este fiica ei dar doar Y apare la O.C.P.I. ca persoana titulara pe terenul intravilan,sa se poate elibera un act de punere in posesie ?mie mi se pare a fi un fals...se poate asa ceva?:O
Daca la data validarii si eliberarii titlului de proprietate Y traia, se poate.
Trebuie sa detaliati. Pentru X s-a emis proces verbal de punere in posesie sau titlu de propretate? X era in viata la momentul reconstiturii si emiterii acestor inscrisuri? Cine a facut cerere de reconstituire in baza legii 18/1991, sau a celor ulterioare?
pt X s-a emis proces verbal de punere in posesie ,(X la momentul de fata este decedata din anul 1996),Y este fiica care ea apare in c.f ca mostenitor pe terenul intravilan,dar mie personal nu mi se pare logic ca sa se emite titlu de proprietate pt o persoana decedaata in 1996,fiica persoanei decedata in 1996 este si ea la randul ei decedata din 2007,aceasta cerere am facut-o eu cu agentu agricol din localitate si el la randul lui a trimis la O.C.A.O.T.A si de acolo am inteles ca trebuie sa ajunga la prefectura ca sa fie scrisa ...au trecut 6 luni de cand am facut aceasta cerere ...se poate asa ceva?
E posbil ca validarea sa fie facuta anterior anului 1996.
Asa se explica totul.
este posibil cu validarea,dar pe acest proces apare suparafata in intravilan care este pe numele X dar in realitate in cf este pe numele fiicei ele Y se poate asa ceva?