Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... fals sau original proces verbal de punere in posesie?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

fals sau original proces verbal de punere in posesie?

va dau un exemplu: am facut o cerere de punere in posesie pentru a primi titlu de proprietate pentru mai multe terenuri in extravilan si 1 buc teren intravilan.Aceasta cerere este pe numele strabunicii dar agentu agricol mi-a trecut pe cerere terenul intravilan teren pe care am scos un extras de la cartea funciara si este pe numele bunicii mele fiindca sa facut succesiune si bunica sa intabulat pe numele ei pe terenul intravilan si problema este ca pe acest proces verbal este trecut un alt numar cadastral si pe extrasul scos recent de la cf este alt numar cadastral,eu consider ca agentu agricol a facut o greseala..ce se poate face in continuare:?
Procesul-verbal de punere in posesie nu coincide cu terenul din actul de proprietate pe care il detineti?

Dvs./bunica ati fost prezent/i la incheierea procesului-verbal de punere in posesie?

Nu stiu daca agentul agricol a facut sau nu o greseala in acel proces-verbal, insa formulati o cerere in care explicati problema dvs., anexati documentele justificative si asteptati raspunsul autoritatii in cauza.
procesul verbal este gresit nu coincide cu terenul intravilan si acest intravilan este pe numele bunicii mele asa cum este trecut in cf si nu cum a scris el pe numele strabunicii mele deci este gresit si acest teren intravilan are un alt numar caadastral fata de numarul cadastral care este trecut in cf pe numele bunicii!

ce se poate face in continuare?
iuli113, utilizator
~ Conținut șters la cerere ~