Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... tranzactie-conciliere
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

tranzactie-conciliere

proprietarii decid sa dea procura copilului lor pt a incasa niste bani de pe urma disconfortului fonic creat de o discoteca pe timp de noapte in weekend, timp de 2 ani, dar ei, proprietarii, nu au facut reclamatii in scris, ci doar progenitura

risca ceva (penal) proprietarii?

discoteca a fost chemata la conciliere prin avocat in decurs de 2 saptmani de catre progenitura, inainte ca acesta sa aiba procura, (concilierea urmeaza sa se incheie pe numele proprietarilor, prin procura notariala) la avocatu progeniturii

risca ceva proprietarii?
multumesc
ContSters83715, utilizator
Nu au ce sa riste, nu au facut nimic ilegal