avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1314 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general declaratii lunare
Discuție deschisă în Contabilitate în general

declaratii lunare

ma poate ajuta cineva cu raspunsul la o intrebare....? daca firma nu mai are niciun angajat, ce declaratii lunare trebuie sa mai depuna?
Cel mai recent răspuns: iulia53 , utilizator 08:37, 29 Aprilie 2010
Daca sunteti platitor de TVA lunar ,daca nu la trim. decl 100 cu impoz. pe profit si Tva.
Trebuie sa faceti decl 010 - Vectorul fiscal pentru incetarea activitati angajatilor si atunci nu mai depuneti nici o decl. lunara,daca nu ati facut acest lucru depuneti cu zero decl. 100 si 102. Va sfatuiesc sa mergeti sa depuneti urgent vectorul fiscal.
Succes..

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Decl 100 si 102 tere tere buna ziua, ce decl depun daca firma nu mai are angajati?depun 100 si 102 pe zero? (vezi toată discuția)
Sfaturi contabile MARIA_c MARIA_c Buna ziua Am si eu nevoie de sfatul permanent al unui contabil in legatura cu tot ce inseamna ce face un contabil la o societate. Am un salon de cosmetica ... (vezi toată discuția)
Depunere declaratii lunare si trimestriale lillyian20 lillyian20 Buna dimineata, am revenit cu o noua intrebare. Dupa cum va spuneam mi-am infiintat o firma in data de 29.04.2010, de la registru comertului am primit actele ... (vezi toată discuția)