avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 897 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Cum imi pot recupera o suma de bani care mi-au fost ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Cum imi pot recupera o suma de bani care mi-au fost luati cu forta daca nu am martori?

Pe motivul ca a avut grija de mine
Cel mai recent răspuns: aleahim5562 , utilizator 15:05, 29 Aprilie 2010
buna ziua .
chiar daca nu aveti martori, faceti plangere penala impotriva persoanei respective, pentru savarsirea infractiunii de furt .
eu am facut plangere penala si am fost la politie sa dau declaratie si mi-a zis domnul cu care am dat declaratia ca astea in penal au termen de 60 de zile

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Litigii de munca marianapirvu marianapirvu Buna ziua, va rog sa ma ajutati cu sugestii. Am avut proces cu o societate deoarece nu mi-a dat salariile aferente a 3luni si concediul de odihna pe 2ani. Am ... (vezi toată discuția)
Depunere plangere intarziata nathaniel nathaniel o persoana este amenintata cu o arma si batuta , dar nu depune plangere la politie imediat daca depune plangere cu martori dar dupa cativa ani mai este luata ... (vezi toată discuția)
Marfa furata marietka marietka buna ziua, am cultivat anul acesta niste pepeni. am gasit un client la bucuresti sa-i vand. am inchiriat un camion sa pot cara pepeni acolo. la destinatie ... (vezi toată discuția)