avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 214 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... fond persoane cu handicap
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

fond persoane cu handicap

stie cineva daca in calculul numarului de salariati se iau in considerare si angajatii cu CIM suspendat pentru cresterea copilului pana la 2 ani?
iar angajatii cu timp partial de munca trebuie sa-i cumulez pt a avea o norma de 8 ore, sau nu conteaza daca e cu norma intreaga sau nu?
Cel mai recent răspuns: Ramona Bosinceanu , Consultant resurse umane 10:36, 1 Mai 2010
Buna ziua,
- angajatii cu CIM suspendat nu mai apar pe stat, prin urmare, nu se iau in calcul
- nu se cumuleaza CIM partiale
~ Conținut șters la cerere ~

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Indemnizatie maternitate cls cls Buna ziua. Sunt o viitoare mamica si ma confrunt cu o dilema. Sunt angajata cu contract de munca cu norma intreaga, dar am si un contract cu timp partial de 2 ... (vezi toată discuția)
Indemnizatie pentru cresterea copilului anna_roxanna anna_roxanna Va rog frumos sa ma ajutati! Lucrez la o firma din aprilie 2008 cu contract de munca cu norma intreaga de 8 ore. Am fost angajata si la o alta firma de la 1 ... (vezi toată discuția)
Contributie la fondul pers. cu handicap Iohana27 Iohana27 Buna ziua, Ma confrunt cu o \"situatie\" ca sa-i zic asa la locul de munca si as avea nevoie de niste pareri: In luna Sept. 10 am avut pe stat-ul de plata 52 ... (vezi toată discuția)