Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... cont personal nou-nascuti
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

cont personal nou-nascuti

au fost discutii, anul trecut, referitoare la un cont deschis de catre stat pentru fiecare nou-nascut in valoare de 500 euro, pentru studii, parintii avand posibilitatea de a vira cei 2% din impozit in contul respectiv. Contul era administrat de stat pana la majoratul copilului. Nu cunosc detaliile exacte si nu stiu in ce directia a evoluat subiectul. Imi poate da cineva mai multe detalii? Multumesc
Au fost discutii!!!