Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale varianta cea mai bune e...?
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

varianta cea mai bune e...?

Intentionez sa-mi deschid un mic magazinas. Nu am inca firma si nu stiu ce tip de persoana juridica sa aleg. Am inteles ca cele mai uzitate sunt PFA, Asoc. Familiala si SRL. Care ar fi avantajele/dezavantajele pt fiecare din ele?
Multumesc
PFA sau II pt ca si cheltuielile de infiintare sunt mai mici.