Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general arhivare documente
Discuție deschisă în Contabilitate în general

arhivare documente

Va rog sa-mi scrieti unde as putea gasi reglementat regimul de arhivare al documentelor contabile (bonuri de casa, facturi, chitantiere, fise de magazie etc. ).
legea contabilitatii
legea 82/1991 republicata
~ Conținut șters la cerere ~
documetele contabile se arhiveaza si se pastreaza 10ani, cu exceptia statelor de salarii care se pastreaza 50 ani

A se vedea in acest sens OMFP nr 1850/2004 ... normele metodologice ...