avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 2012 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general arhivare documente
Discuție deschisă în Contabilitate în general

arhivare documente

Va rog sa-mi scrieti unde as putea gasi reglementat regimul de arhivare al documentelor contabile (bonuri de casa, facturi, chitantiere, fise de magazie etc. ).
Cel mai recent răspuns: lu_mar , utilizator 15:49, 23 Martie 2007
legea contabilitatii
legea 82/1991 republicata
~ Conținut șters la cerere ~
documetele contabile se arhiveaza si se pastreaza 10ani, cu exceptia statelor de salarii care se pastreaza 50 ani



documetele contabile se arhiveaza si se pastreaza 10ani, cu exceptia statelor de salarii care se pastreaza 50 ani

A se vedea in acest sens OMFP nr 1850/2004 ... normele metodologice ...

Alte discuții în legătură

Registru de casa si raportul de gestiune BRANDY_B BRANDY_B Buna,am si eu o nelamurire!!registrul de casa se completeaza in dublu exemplar ,adik cu indigo?la fel se procedeaza si cu raportul de gestiune zilnic? (vezi toată discuția)
Fiscal-contabil - de cand chitanta nu mai are "regim special"? de la hg 105/2009 sau??? andradi2 andradi2 De cand chitanta nu mai are regim special? De la HG 105/2009 care abroga HG 831/1997sau....??? (vezi toată discuția)
Arhivarea documentelor teslovan florentina teslovan florentina Va rog sa-mi spuneti daca exista un ordin mai nou cu privire la arhivarea documentelor financiar-contabile.Eu stiu doar ordinul 3512/2008.Multumesc. (vezi toată discuția)