Forum Discuţii juridice Problemele profesionale ale ... diploma de licenta
Discuție deschisă în Problemele profesionale ale consilierilor juridici

diploma de licenta

Buna seara!Exista vreo diferenta intre denumirile licentiat in drept si licentiat in stinte juridice?
Nu cred ca exista vreo diferenta intre cele doua notiuni ....prin ambele expresii se intelege absolventul unei facultati de drept.
ptr. freeelis :nu exista diferenta de fapt este drept si stiinte juridice formularea corecta, cum ai zice:baba rada sau rada baba.