Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Contabilitate PF si CMI
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Contabilitate PF si CMI

Stie cineva unde gasesc ce impozit pe profit/ venit se achita la PF si CMI?
pfa impozit pe profit 16%. cmi? ce reprezinta?
Intrebarea nu-mi este foarte clara...
Daca va referiti la Persoana Fizica Autorizata si cautati cadrul legal:
Legea 571/2003 cu modificarile ulterioare; de la Art. 46

Daca aveti codul fiscal si vreti sa stiti ce obligatii fiscale aveti, va rog sa-mi trimiteti codul fiscal si-l voi verifica eu.
CMI- cabinet medical individual
Nu am inca CF, vreau sa deschid un PF pentru inchiriere aparatura medicala. Inca nu-mi este foarte clar cum ar fi mai rentabil din punct de vedere taxe si impozite.
Indiferent de profit impozitul este de 16%?
Ileana Fianu, utilizator
da este 16%..=D>
Multumesc pentru raspuns. Pentru CMI este acelasi procent?
Ileana Fianu, utilizator