Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... TESTAMENT SE POATE ATACA ?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

TESTAMENT SE POATE ATACA ?

BUNA TESTAMENTUL SE POATE ATACA IN INSTANTA?
SAU SE POATE SI PE ALTA CALE?
da, testamentul poate fi atacat in instanta....la fel ca orice alt act !
da!
poate fi atacat de catre mostenitorii rezervatari daca acestia exista, in vederea reductiunii daca acest testament le incalca rezerva succesorala.
mai poate fi atacat si de catre alti mostenitori, dar sub alte aspecte.
reveniti cu detalii.