Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... divort
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

divort

sunt in proces de divort.s-a judecat si apelul si a ramas ca la procesul de fond,adica desfacerea casatoriei si incredintarea mie tatal, a copilului.ce termen are ea pentru recurs?pot sa fac cerere de evacuare a paratei inainte de ramanerea definitiva si irevocabila a hotararii?apartamentul in care locuim este ipotecat si eu sunt singurul platitor de rate inca 28 de ani ea nu are venituri sau servici
numai dupa partaj poti sa o evacuezi.
docamdata casa este bun comun si in funtie de cat s-a platit are si ea un drept.
Exista si posibilitatea evacuarii sotului turbulent , pe calea ordonantei ,daca demonstrati urgenta....sansele nu vi le poate estima decat un avocat consultand dosarul dvs. ..oricum, dat fiind ca ati obtinut copilul ( ceea ce este deosebit de greu, nu vad de ce nu ati avea castig de cauza si aici:D)