Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe profit neplata tva
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe profit

neplata tva

Buna ziua care sunt consecintele legale pentru neplata unui TVA in valoare de 7000 ron.
Am detinut o societate comerciala din 1998 pana in 2007.Care este modalitatea cea mai facila de a dizolva societatea,fara a plati aceste taxe.Nu am detinut bunuri pe societate, au fost doar 2 angajati.Va rog sa mi oferiti o solutie,fara sa fiu nevoit sa astept sa se prescrie termenul de plata.
Multumesc
Va sfatuiesc sa platiti cat mai repede tva datorat Statului.
La obligatia stabilita a fi de plata se vor calcula penalitati de intarziere.

Atentie:executarea silita a creantelor fiscale nu se perimeaza“.
vezi:
[ link extern ] /