Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... scutirea la plata taxelor de timbru
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

scutirea la plata taxelor de timbru

as dori sa stiu care sunt persoanele care sunt scutite de taxe de timbru? de fapt ce ma intereseaza e daca personele cu diabet de gr I insulino-dependenti sunt scutit de pplata taxelor de timbru?daca da, unde gasesc dispozitia respectiva? va multumesc. astept raspuns urgent
Scutirea privind taxele de timbru priveste natura cauzelor, si nu a persoanelor.
Reglementarea o gasiti in legea 146/1997 si a Normelor metodologice.
In cazul in care persoana nu are nici un venit, poate fi scutita de plata taxei de timbru de catre instanta de judecata.