Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale interdictie de instrainare actiuni ?
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

interdictie de instrainare actiuni ?

imi poate cineva spune daca pot institui o interdictie de instrainare actiuni la ORCTB pentru actiuni promise a fi cesionate ?

Mentionez ca am o promisiune de la cedent de cesionare catre societatea reprezentata de subsemnata; cesiune este conditionata de o serie de clauze si o confirmare a angajamentului de cesionare din partea cedentului, cu mentiunea ca cererea de realizare a acestei cesiuni venite din partea cesionarului este prematura ( este parerea lui ).
registrul actiunilor iti tineti voi sau o societate specializata?
nu stiu daca la ORC se inregistreaza asa ceva
~ Conținut șters la cerere ~