Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... cate zile poate sta un dosar la presedintele ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

cate zile poate sta un dosar la presedintele completului de judecata?

Cat timp trebuie sa stea dosarul la presedintele de complet, daca procesul este in faza de incheiere de admitere in principiu. Am fost sa-l studiez dupa 11 zile de la termenul de judecata si nu l-am gasit in arhiva. Grefiera mi-a spus ca trebuie motivat fiind in faza aceasta. Mie mi se pare ca a stat prea mult timp la ei, este doar parerea mea subiectiva sau atat trebuie sa stea?
Faceti o cerere catre presedintele instantei si cereti urgentarea redactarii hotararii in maxim doua saptamani primiti hatararea.
~ Conținut șters la cerere ~
Pentru motivarea unei hotarari judecatoresti dosarul poate ramane la completul de judecata pana la 30 de zile!
Am inteles acum cum se procedeaza.
Va multumesc pentru raspunsuri!