Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... SUSPENDARE CIM PT. PENSIE DE BOALA
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

SUSPENDARE CIM PT. PENSIE DE BOALA

AM UN SALARIAT CARE FIGUREAZA IN CONCEDIU MEDICAL DIN 01.04.2010 PANA PE DATA DE 30.04.2010.
PE DATA DE 06.05.2010 MI-A ADUS DECIZIA DE CAPACITATE DE MUNCA(PIERDUTA IN TOTALITATE) DATATA CU 27.04.2010
CE TREBUIE SA FAC EU CA SOCIETATE MAI DEPARTE-BANUIESC CA O DECIZIE DE INCETARE A CONTRACTULUI ---CATRE ITM------DAR NU STIU CU CE DATA SI NICI CU CE ARTICOL AR FI CORECT.
Daca i-mi puteti da si un model de decizie sau ramane valabil cel clasic pentru suspendare CIM doar schimb articolul.
Multumesc mult si astept un raspuns.
Ii faceti decizie de incetare nu de suspendare.
De pe intai pana pe 6 ce are CM sau ................
Art. 56 d) mai aveti timp.
titiana, utilizator
Se va face decizie de incetare a c.i.m. in baza art.56 lit.d C.mun., incepand cu data de 01.05.2010 ..pana la 30.04.2010 a fost in c.m.